Рододендрони: посадка та догляда у відкритому грунті – Сад Дома
Рододендрони: посадка та догляда у відкритому грунті
0

Посадка

Одним з найважливіших факторів гарного росту та цвітіння рододендронів є вибір місця. Найкраще садити його у півтінь, бажано, щоб місце було захищене від сильних вітрів.

Для цього рослини також важливий склад ґрунту – рододендрони чудово ростуть і цвітуть на ґрунтах із кислотністю 4,0-5,5 рН. Якщо місце посадки дуже кисле рослина може хворіти, тому слід добре підготувати грунт для посадки.

Оптимальний склад грунту для рододендронів:

Садова земля/торф/соснова кора
у співвідношенні 0,5/3/1

Також можна підготувати ґрунт ось так:
Хвойний ґрунт/Листовий ґрунт/торф
у співвідношенні 2/1/3

 

Так як коренева система система рододендронів знаходиться у верхніх шарах грунту і вона утворює щільний ком їй потрібна хороша поставка кисню та вологи. Тому вибирайте легкий і поживний ґрунт.

На важких глинистих ґрунтах, що формують щільний земляний пласт, вирощування цих рослин не рекомендується, тому рекомендуємо заздалегідь підготувати посадкові ями для рододендронів.

Якщо у вас піщаний ґрунт – потрібно вносити додаткові поживні речовини (бажано з осені): Мінеральні добрива для рододендронів, торф. Це можна придбати в агромагазинах.

Для рододендронів важливо зберігати рівень кислотності в межах 4,0-5,5 рН. При поливі показник змінюється, тому слід стежити за станом рослини та у разі чого підкисляти його.

Найкраще висаджувати рододендрони у відкритий ґрунт навесні, але посадкові ями можна готувати і восени.

Яма для рододендрону повинна бути в 2 рази більша за грунтову кучу. Яма заповнюється земляною сумішшю, кущ встановлюється центром. Потрібно стежити, щоб він стояв вертикально. Пустоти заповнюються ґрунтом, після посадки потрібно добре полити рослину.

Важливо! На ділянках, де високий рівень ґрунтових вод в яму, на дно, слід покласти шар дренажу.

Поверхню навколо саджанця можна примульчувати сосновою корою для збереження вологи.

Догляд

Після посадки саджанцям рододендронів потрібен хороший догляд.

Рослини регулярно слід підливати м’якою підкисленою водою. Недолік або надлишок вологи відразу буде видно за станом рослини – листя почне жовтіти і надалі опадати.

Якщо кущі примульчовані бур’яни майже не проростають, але за сезон потрібно кілька разів виривати бур’яни, які з’являються у рододендронів.

0

Вверх

X