Перед початком посадки, слід обробити ґрунт на місці закладки саду, позбутися бур’янів і глибоко розпушити ґрунт, щоб до коріння вільно надходило повітря, а ущільнений ґрунт не гальмував їх зростання і проникнення вглиб землі. Даний прийом убезпечить дерево від швидкого старіння, і сад зможе радувати рясним урожаєм багато років. У розпушеній землі саджанець швидко піде на зріст і почне плодоносити набагато раніше.
Правила посадки плодових дерев
Всі фруктові дерева будуть плодоносити на глибоко розпушеному ґрунті. Для початку потрібно визначити глибину та ширину посадкової ями.
Однорічні. Глибина та ширина ямки 50-60 см
Дворічні. Ширина – 110 – 120 см. Глибина – 60-70 см.
Якщо на Вашій ділянці важкий та щільний ґрунт, тоді потрібно до всіх розмірів додати по 15-20 сантиметрів.
План посадки плодових дерев
Грунт змішайте з компостом, що перепрів, і додайте трохи піску.
На дно посадкової ями насипте мінеральне підживлення і присипте його 2-3 см землі.
Для дерев із відритою кореневою системою саджанець потрібно розмістити на невеликий пагорб землі.
Потім потрібно рясно полити ямку і покласти зверху шар мульчі (пісок, суха земля, торф, тирса).
Добрива під час посадки плодових дерев
Необхідність внесення добрив залежить від родючості ґрунту. Якщо на 100 г ґрунту припадає 14 г доступного фосфору та 15-20 мг обмінного калію, тоді рослини відмінно приживуться і без підживлення.
На ділянках із високою кислотністю ґрунту необхідно проводити вапнування. В інших ситуаціях удобрюйте ґрунт органічними та зольними підживленнями. Не радимо вносити напівперепрілий гній. При нестачі повітря в ямі він може розкладатися та виділяти шкідливі речовини.
Схема посадки плодового саду
Перед посадкою важливо уявити майбутній сад. Врахуйте, що правильне розташування дерев відіграє важливу роль у приживанні. Для початку розрахуйте відстань між саджанцями. Воно має бути не менше суми висоти дорослих плодових.
При такій посадці дерева краще опилятимуться і плодоноситимуть. Зверніть увагу, що бічні гілки дають більше плодів. Тому формуйте дерева так, щоб вони росли в ширину. Якщо Ви неправильно розрахуєте відстань між саджанцями, то й крона затінюватиме один одного.
Строки посадки плодових дерев
Жоден садівник не скаже Вам точно, коли краще висаджувати фруктові саджанці. Річ у тому, що рік за роком температурні умови змінюються і ґрунт у кожному саду свій. До того ж, не варто забувати про особливості сортів та видів плодових.
Насправді, посадити дерево можна практично будь-якої пори року. Виняток становить лише час, коли грунт замерзлий. Але на практиці необхідно враховувати показники конкретного саджанця.
Посадка плодових дерев восени
Безперечний плюс осінньої посадки – низькі ціни на дерева. Саме в цей період багато розсадників продають щойно викопаний саджанець. І садівники можуть відразу ж побачити, що дерево здорове. Посадка восени принесе менше клопоту. Можна тільки полити дерево, а всі інші турботи залишити природу.
До того ж, вчасно посаджені рослини в новому сезоні почнуть рости на 2-3 тижні раніше, ніж ті, що були посаджені у весняний період. Але є й недоліки осінньої посадки. Якщо дерево не встигне зміцніти, сильний мороз може пошкодити його кореневу систему. Також саджанці потрібно захищати від гризунів і обов’язково вкривати взимку.
Великою популярністю користуються саджанці плодових дерев у контейнерах, які легко переносять перевезення на великі відстані та легко акліматизуються на новому місці.
Посадка плодових саджанців навесні. Терміни та правила
Для весняної посадки саджанці та ділянку потрібно підготувати ще восени. Найкращі терміни посадки – перша половина квітня. До розпускання бруньок потрібно встигнути посадити кісточкові культури: вишню, черешню, абрикос, сливу, персик, волоський горіх і великоплідну аличу. Якщо Ви саджаєте фруктові дерева на пагорби, тоді для посадки підійде лише весна.
Посадка саджанців яблуні, груші та сливи
Агротехніка посадки сливи, яблуні та груші нічим не відрізняється. При посадці сливи враховуйте, що вона віддає перевагу освітленим і піднесеним ділянкам. Найкращий час – весна. Грушу та яблуню можна висаджувати, як восени так і навесні. Саджанці з відкритою кореневою системою потрібно висаджувати наприкінці вересня (не пізніше 20 жовтня), або наприкінці квітня.