Хвойні рослини: Осіння посадка, підготовка до зими – Сад Дома
Хвойні рослини: Осіння посадка, підготовка до зими
0

Оптимальні терміни посадки хвойників та вибір саджанців

Перше правило вибору хвойника для посадки – наявність земляної грудки. Рослину з відкритою кореневою системою купувати не можна, узимку вона не виживе. Навіть у тому випадку, якщо ялинка виглядає цілком презентабельно, віддайте перевагу рослині, вирощеній у контейнері. Небажано купувати рослини на ринку або у невеликих магазинчиках. За покупкою якісного матеріалу краще вирушати до спеціалізованого розплідника. Тут висаджуються саджанці в контейнерах, з яких надалі можна витягти саджанець і висадити на обране місце.
При виборі звертайте увагу на гілочки та хвоїнки. Перші повинні бути пружними та неламкими, другі – міцно триматися, і не обсипатися.

Якщо ви торкнулися деревця, і з нього посипалася хвоя, нехай вона навіть буде зелена і здорова на вигляд, відмовтеся від такої покупки.

При виборі часу посадки будь-якого хвойника слід враховувати кліматичні особливості регіону. У будь-якому разі середня температура повітря не повинна перевищувати 10ºС та опускатися нижче -12ºС.

Місце для посадки вибирайте, керуючись такими критеріями:

• ялинки люблять півтінь і не переносять близькості ґрунтових вод;
• зеленим кипарисам подобаються тінисті місця, кольоровим – сонячні;
• звичайна модрина добре росте на сонячних ділянках, японська – у півтіні;
• ялівцеві бажано висаджувати на сонце;
• ялиці та тиси воліють розвиватися в тіні чи півтіні;
• сосни пашать здоров’ям на сонячних галявинах.

Основні правила посадки хвойних культур
Насамперед потрібно розрахувати габарити ями. Для цього виміряйте земляний ком: або довжину найбільшої сторони або діаметр, збільште цифру, що вийшла, втричі. Якщо саджанець зовсім маленький, то на 2. Це буде діаметр майбутньої ями. Розмітити його легко, встановивши по периметру кілочки.

В окресленому колі зніміть весь верхній шар ґрунту разом із травою та корінням, відправте його в компостну купу, але ніколи не використовуйте для приготування ґрунтового субстрату.

Тепер виміряйте висоту земляної грудки від шийки до нижньої частини, і викопайте яму, яка буде сантиметрів на 15 глибше, ніж отриманий результат вимірів. Дно ями прикрийте шаром дренажу, бажано використовувати биту червону цеглу та пісок.

Дуже важливо зняти з кореневої системи рослини целофан та інші матеріал ненатурального походження, а також металеві чи пластикові кріплення, бирки тощо. Якщо ви вирішили посадити рослину в матеріалі, то вона обов’язково має бути натуральною, яка з часом перегниє. Зазвичай для таких цілей використовують мішковину.

Посадка у відкритий ґрунт повинна проводитись за всіма правилами. Особливо важливо підготувати субстрат, що підходить для кожної окремої культури. Для цього скористайтеся основними рецептами:

• для ялини: 2:2:2:1 – дернова земля, листова земля, торф, пісок;
• кипариси: 3:2:2:1 – перегній, листова земля, пісок, торф;
• модрини: 3:2:1 – листова земля, торф, пісок;
• ялівцеві: 2:1:1 – торф, дернова земля, пісок;
• ялиця: 3:2:1:1 – листова земля, глина, торф, пісок;
• сосна: 2:1:1 – дернова земля, пісок, глина;
• тис: 3:2:2 – дернова земля, торф, пісок;
• туя: ​​2:2:1:1 – дернова та листова земля, торф, пісок.

Відповідний склад засипається в яму до кореневої шийки, і трохи придавлюється. Бажано обладнайте навколо прикореневого кола бортик, щоб вода, що не вбереться відразу, не розливалася, а поступово йшла вглиб.

Після рясного поливу необхідно мульчувати землю у прикореневій зоні. Оптимальний варіант – висохлі соснові голки, які дозволяють активніше розвиватися спеціальним грибам, що живуть в опале хвої, і є чудовим живильним середовищем для коренів вічнозелених рослин.

Перед серйозними заморозками прикореневе коло рослини добре проливають водою, а крону вкривають спеціальним матеріалом.

Можна використовувати агроволокно, спандбол чи агроспан. Це дозволить не тільки вкрити рослину від холоду та вітру, а й запобігатиме поломці гілок під снігом.

Дотримуючись всіх перерахованих умов, і вивчивши додаткову інформацію щодо догляду за обраною рослиною, ви швидко і легко посадите рослину, яка довгі роки прикрашатиме вашу ділянку.

0

Вверх

X