Посадка та догляд
Посадка та догляд за нею мають свої особливості. На відміну від більшості рослин, гортензія любить тінь і півтінь, вона страждає від прямих сонячних променів, уповільнює ріст та розвиток, її суцвіття стають дрібними. Садити потрібно навесні, коли ґрунт прогріється і мине пора нічних заморозків. При посадці вносяться органічні та мінеральні добрива. Грунт повинен бути пухким.
Гортензія також дуже любить вологу, тому після поливу ґрунт краще мульчувати, так ґрунт довше залишиться вологим. Як мульчу можна взяти тирсу, соснову хвою, торф.
Полив
Для поливу потрібна м’яка вода, краще дощова, оскільки рослина не виносить вапна. Водопровідну воду потрібно відстоювати, але це не завжди рятує від хлорозу листя. Кожен кущ повинен отримувати не менше двох відер води на тиждень. Зазвичай, полив здійснюється вранці або ввечері, коли немає жаркого сонця.
Підживлення
Гортензію потрібно підгодовувати двічі на місяць. Золу використовувати не можна. Підійдуть добрива для рододендронів, вересових, азалій.
Дуже обережно слід ставитись до азотних підживлень. Перегодовування азотом може призвести до поганої зимостійкості гортензії, а також викликати захворювання рослин, оскільки послаблюється тургор стебел.
Підготовка до зими
На зиму для гортензії роблять укриття, засипаючи її лапником і сухим листям, а зверху ставлять коробку або ящик. Багато сортів укриттів не вимагають. Єдине, треба стежити за сходом снігу з дахів – пагони гортензій дуже тендітні.
Вплив кислотності ґрунту на фарбування
Коли обговорюється посадка гортензії та догляд за нею, не можна не згадати про властивість рослини змінювати забарвлення квіток залежно від кислотності ґрунту. Якщо Ви хочете отримати блакитні або сині квіти, вносите в ґрунт двічі на місяць солі заліза та галун. А якщо їх додавати тільки з одного боку, то можна отримати рослину з блакитними та рожевими квітами одночасно.