Зростає магнолія на сонячній ділянці, захищеній від північних та східних вітрів, далеко від великих дерев, щоб на неї не падала тінь: незначне затінення допустиме лише у південних районах. До складу ґрунту у магнолії теж є вимоги: він не повинен бути сильно вапнованим чи засоленим, надто вологим, важким чи піщаним. Оптимальними вважаються багаті органікою нейтральні та слабокислі ґрунти. Саджанці, у яких коренева система знаходиться в контейнері, можна висаджувати у відкритий ґрунт і навесні, і влітку, і восени.
Як посадити магнолію
При підготовці посадкової ями потрібно враховувати, що її розмір повинен бути як мінімум вдвічі більший за обсяг кореневої системи саджанця. Витягнутий з ями грунт верхнього родючого шару потрібно змішати з компостом, що перепрів, а якщо грунт занадто щільна, додайте в неї трохи піску. Укладіть в яму шар дренажного матеріалу – щебеню, битої цеглини або подрібненої керамічної плитки – товщиною 15-20 см, потім помістіть зверху шар піску товщиною близько 15 см, а на нього – шар підготовленої родючої суміші. Встановіть по центру ями саджанець магнолії таким чином, щоб коренева шийка після посадки виявилася на 3-5 см вище за поверхню. Заповніть простір ями, що залишився ґрунтосмішкою, злегка утрамбуйте поверхню і рясно полийте рослину. Коли вода вбереться, замульчуйте прутове коло саджанця магнолії торфом, а поверх нього – сухою корою хвойних дерев, щоб захистити ґрунт від надто швидкого випаровування вологи. Догляд за магнолією в саду Вологість магнолії необхідна постійно. Особливо потребують регулярного і рясного поливу саджанці віком від року і до трьох років. Грунт у пристовбурному колі має бути вологим, але не мокрим, а вода для поливу – теплою. Розпушувати ґрунт у приствольному колі потрібно лише вилами і дуже обережно, оскільки у магнолії поверхнева коренева система, що легко ушкоджується садовими інструментами. Тому й рекомендують ствольні кола магнолій мульчувати.
Обрізання магнолій
У формуючому обрізанні магнолія саду не потребує, а санітарну прочистку здійснюють тільки після цвітіння: видаляють пагони, що обмерзли взимку, зів’ялі квітки, сухі гілки, що загущають крону. Свіжі зрізи слід обробляти садовим варом. Не обрізайте магнолію навесні, оскільки всі рослини цього роду характеризуються інтенсивним