Лохина: чим краще підживлювати навесні – Сад Дома
Лохина: чим краще підживлювати навесні
0

Лохину не можна назвати невибагливою ягідною культурою і головна її особливість – те, що вона добре росте та плодоносить лише на кислих грунтах.

Для лохини потрібний рівень кислотності грунту в районі 3,5 – 4,5 pH, а такі показники на дачних ділянках бувають рідко. На нейтральних грунтах, а особливо на лужних лохина не лише не плодоносить, та й росте дуже погано. В більшості випадків, грунт потрібно закислювати самостійно і при вирощуванні лохини відмовитись від деяких видів добрив.

Як ефективно підкислити грунт?

Серед «швидких» засобів підкислення: щавлева, лимонна та оцтова кислота. Але ці методи швидко та легко вимимваються із грунту. Тому для довготермінового ефекту краще використовувати сірковмісні мінеральні добрива: сульфат калію, сульфат заліза, сульфат амонію або чисту сірку. Такі сполуки доводять до ладу кислотність не дуже швидко, але діють набагато довше. Їх часто закладають в яму при посадці саджанців.

Є ще один метод нормалізувати кислотність грунту для лохини. В спеціальних мінеральних комплексних добривах для цих ягід є вже підкислювачі. Якщо підкормлювати лохину такими препаратами, можна суттєво зекономити час та сили.

Коли вносити добрива для лохини?

Добрива для лохини вносяться в залежності від періоду вегетації. Весною можна виділити 3 основні етапи, на яких їй потрібне підживення: пробудження бруньок, розкриття бруньок, цвітіння.

При першому внесенні, як тільки відтає грунт, рекомендується вносити основну частину добрив, переважно азотних (до половини запланованого об’єму), а при двох наступних зменшити об’єм приблизно удвічі, але включити до них у більшій концентрації важливих для лохини елементів – фосфор, калій, магній, сірку та деякі інші. Щоб не підраховувати концентрації елементів, рекомендується, та і простіше, вносити комплексні добрива пролонгованої дії.

Навесні для лохини, особливо високорослої, потрібно багато азоту. Він стимулює розвиток пагонів та листя. Але підгодовувати кущі популярною органікою варто із великою обережністю, так як не всі її види підходять для лохини. Крім золи, неможна також використовувати компост і, тим більше, свіжий перегній. Будь яке огранічне добриво пригнічує або навіть знищує симбіонта лохини – грибок, з допомогою якого вона харчується. В результаті може загинути і весь ягідник.

При підборі добрив для лохини варто уникати хлоровмісних сполук. Цей елемент для цієї ягоди згубний. Тому рекомендуємо при поливі, якщо у вас централізоване водопостачання, відстоювати воду.

Садова лохина – не сама вибаглива до підгодовування рослина. Якщо вам вдається забезпечити їй стабільно оптимальну кислотність грунту, то вона спокійно може рости без рясного внесення добрив. Тільки щоб отримати хороший врожай і по об’єму та якості ягід навряд чи вийде. Тому збалансовані підгодовування, якщо ви вирішили вирощувати лохину, потрібні.

0

Вверх

X