Крупнолистна гортензія: Догляд та удобрення – Сад Дома
Крупнолистна гортензія: Догляд та удобрення
0

ДОГЛЯД

Ця красива квітуча рослина не вимагає догляду, проте є моменти про які обов’язково потрібно знати. Найважливішою умовою догляду за гортензією є ретельний та правильний полив – вода має бути відстояна та нехолодна. Для однієї дорослої рослини потрібно близько 40 літрів води на тиждень на помірну спеку (у дуже спекотний час 2 рази на тиждень). Якщо немає можливості поливати так часто, можна примульчувати прикореневу зону торфом і поливати можна рідше – оскільки торф чудово утримує вологу.

Для кращого збагачення коренів повітрям рекомендуємо час від часу розпушувати грунт навколо гортензії на глибину до 5 см. Перецвісти паростки слід обрізати.

 

Найважливіші моменти догляду за гортензією:

Вологість – ця рослина любить вологу, але не перезволоження. Також важлива якість води.
Освітлення – для красивого та рясного цвітіння потрібна велика кількість сонячного освітлення. Але при прямих сонячних променях є можливість вигорання листя, тому рекомендуємо садити в місці, де після 12:00 і до 16:00 можлива слабка півтінь.
Обрізка – це дуже важливий момент. Завдяки їй ви можете контролювати висоту, кількість, густоту та розмір суцвіть. Слід обрізати кущі, які вже зростають 3-4 роки. Найкраще це робити в березні, коли рослина тільки починає набухати почки. Слід зрізати побіг на висоту 3-4 пари почок.
Добриво – важливо не перегодовувати гортензію органічними добривами, оскільки рослина більш розростатиметься, а не пишно цвісти (вся енергія сконцентрується на рості). Докладніше розповімо нижче.
Морозостійкість – якщо ви висадили морозостійкий (1-річний саджанець) сорт, не думайте, що його не варто вкривати на зиму. Якщо гортензія підмерзла, дайте їй час – є можливість, що у вегетаційний період вона зможе самостійно відновитися.
Посадка – при викопуванні ями потрібно дотримуватися пропорції наземної та підземної частини рослини – яма повинна бути не меншою за наземну частину гортензії. Також рекомендуємо не розбивати грунтовий ком, а лише трохи розпушити її знизу (оскільки є можливість пошкодити кореневу систему).

УДОБРЕННЯ ГОРТЕНЗІЙ

Для гарного забарвлення гортензії потрібно хоча б 2 рази на рік робити комплексне підживлення. Першу – до цвітіння, другу – після цвітіння. Для цього слід використовувати мінеральні добрива для гортензій (також підійдуть для рододендронів, азалій).

Від рівня кислотності ґрунту залежить забарвлення суцвіття, у більш кислому ґрунті збагаченим залізом гортензія може мати синє суцвіття. У лужному середовищі вона буде рожева та малинова, на нейтральному ґрунті – матиме біле та кремове забарвлення.

0

Вверх

X