Плодові дерева: Осіння посадка та її переваги – Сад Дома
Плодові дерева: Осіння посадка та її переваги
0

В осінньої посадки плюсів більше, ніж мінусів. Чим приваблює садівників посадка дерев наприкінці, а чи не на початку дачного сезону?

По-перше, досить низькі ціни на саджанці. По-друге, наявність вільного часу, якого навесні ніколи немає. По-третє, більш тривалим за часом сприятливим для посадки періодом

Коли потрібно садити дерева восени

Терміни осінньої посадки залежать не тільки від регіону вашого проживання, а й від типу ґрунту, саджанця, довгострокового прогнозу погоди (у природі вже давно рік у рік не доводиться) та від багатьох інших факторів. Тому точно назвати складно. Зазвичай у середній смузі цей час із середини вересня (саме тоді в розплідниках і починають викопувати саджанці на продаж) до середини-кінця листопада.

Приймаючи рішення про час осінньої посадки плодових дерев, звертайте увагу на “підказки” природи:

Садити дерева можна лише після закінчення вегетації, під час спокою. Про настання цього етапу свідчить закінчення листопада: саме після опадання листя дерево входить у період зимової сплячки. У саджанця, який продається з листям, досить велика ймовірність загибелі. По-перше, тому що в нього ще не закінчився вегетаційний період; а по-друге, тому що саме з листових пластинок більше випаровується волога. Тому саджанець пересихає і дуже тяжко приживається на новому місці.
Восени посадку потрібно здійснити щонайменше за 2-3 тижні до стійких морозів – часу, коли мінусова температура тримається вже не лише вночі, а й вдень. Цих тижнів саджанцю вистачить, щоб укоренитися. Якщо ви висаджуєте деревце із закритою кореневою системою, воно адаптується на новому місці ще швидше. Щоб вловити потрібний для посадки момент, слідкуйте за прогнозом погоди.

0

Вверх

X